Uudised

Tutvumine Järvamaa vaatamisväärsuse - ajakeskus Wittensteiniga Paide vallitornis.

Posted by Sigrid Naelapea on 24.10.2013

Uudised >>

Tänu Eesti Kultuurkapitali ja kooli toetusele  said 23.oktoobril meie õppeasutuse noored ringi vaadata Paide ajakeskuses. Eesmärgiks oli tutvustada Järvamaa Kutsehariduskeskusesse õppima asunutele linna ja selle ajalugu. Mida rohkem teame oma lähiümbrsusest seda rohem oskame väärtustada kohta, mida  õpingute ajal "teiseks koduks" võime kutsuda.
Lisaks läbi huumoriprisma esitatud üldisemale ajaloole, said noored jalutada ka ammuse Paide linna "tänaval". Giidi ilmekale jutule ajaloosündmustest ja muhedatele filmiklippidele igal korrusel andis vürtsi juurde reaalne võimalus selga sobitada rüütli varsutust, proovida piinaposti ja istuda kitsarööpmelise rongi vaguni kõvadel pinkidel.
Uudistajad said teada huvitavaid fakte ja sõita"ajamasinas". Kui seltskond viimasele korrusele jõudis, avanes neile Paide linna ja selle lähiümbruse vaade vallitorni pisikestest akendest. Tuledes linna pilt silme ees, asusid kõik tagasiteele.
Särevere õppekoha õpilasi ootas muhe bussijuht kes juba enne, teel Paidesse, omalt poolt sõidu lugude jutustamisega ilmekamaks muutis.  
Loodan, et kõik, kes sellel päeval ajas rändamise kasuks otsutasid, said vahva elamuse.
Pilte näed siit.
Pildistajaks: Kati Kiipsaar
 

Last changed: 25.10.2013 at 08:13

Back to Overview