Uudised

Paide Gümnaasiumi 6.klassid külastasid Järvamaa Kutsehariduskeskust ametite päeval 20.oktoobril 2016

Posted by Valev Väljaots on 21.10.2016

Uudised >>

Ametite päeval külastavad õpilased erinevaid Paide linna ettevõtteid. Sel õppeaastal tegi Paide Gümnaasium meie koolile ettepaneku tutvustada õpilastele neid elukutseid, mida on võimalik õppida Järvamaa Kutsehariduskeskuse Paide õppekohas.

Õpilastele tutvustati kaubanduse, logistika ja majutamise ning toitlustamise valdkonna elukutseid. Et tutvustus pelgalt teoreetiliseks ei jääks, siis said õpilased kätt harjutada logistilise tarneahela järjestamises, pesukalanderiga linade triikimises ning suhkrumassist tordikaunistuste valmistamises. Oli tore näha, kuidas praktiliste tegevuste peale õpilastel silm särama lõi ning nad töid õhinaga kaasa tegid.
Õpilastega olid kaasas klassijuhataja Siiri Sitska ning Paide Gümnaasiumi eripedagoog Barbi Valdmann.

Elukutsete tutvustamisel olid suureks abiks KM31 ja KO-16 õppegruppide õpilased. KM31 õpilased tutvustasid kodumajanduse eriala ning jagasid oma kogemusi õppimise, kutsevõistlustel osalemise ja praktikate kohta. KO-16 juhendas ja abistas 6.klassi õpilasi suhkrumassist kaunistuste tegemisel.
Suur aitäh selle abi eest!

Suur tänu õpetajatele Aili Kendaru, Ruth Muru, Rita Vaher ja Marika Kasvand, kes tutvustasid erialasid ning juhendasid praktilisi tegevusi.

Signe Valdma
projektijuht

Last changed: 03.11.2016 at 15:33

Back to Overview