Uudised

Järvamaa Kutsehariduskeskus korraldab 20.mail Türi Lillelaadal „Oskuste päeva“ ja viib läbi „VIP viievõistluse“

Posted by Valev Väljaots on 06.05.2017

Uudised >>

Aasta sündmuste raames korraldas Järvamaa Kutsehariduskeskus Türi Lillelaadal 20.mail kell 10-16 „Oskuste päeva“ ja selle päeva osana lühikese ja meeleoluka jõukatsumise  „VIP viievõistluse“.

Oskuste päeval toimuvad 10-minuti töötoad kus iga inimene võib proovida erinevaid töövõtteid või saada juurde uusi teadmisi mitmetelt erialadelt.

Eesti Piimandusmuuseum laseb valmistada võid veidi erilisel moel, Carl Robert Jakobsoni Talumuuseum pakub „lamba“ meisterdamist, Eesti noortalunike MTÜ aitab täiendada teadmisi Eestis kasvatatavatest veisetõugudest.
Järvamaa Kutsehariduskeskus pakub lauakatmise ja kaunistamise nippe, plaadilõikamise, koristuse ja arvutite puhastusvõtteid ning muudki oskusi ja teadmisi. Ja eraldi tegevust pakume ka lastele.
Meie head koostööpartnerid Husqvarna, DeLaval ja Makita on väljas oma seadmetega ning ka neil on anda kasulikke juhiseid erinevate oskuste osas. Töötoad on kõigile tasuta!

Järvamaa Kutsehariduskeskuse „VIP viievõistlusel“ on kümme osalejat
Omavahel katsuvad jõudu „koolipapa“ Janek Vadi ja „õpilane“ Kait Kall, kellel on vastav roll Naabriplika telesarjas.
Kaasa löövad muusikud Uku Suviste ja Artjom Savitski, ajakirjanikud Taavi Libe ja Laura Kõrvits, Ugala teatri näitlejad Klaudia Tiitsmaa ja Rait Õunapuu ning olümpialootused, kiiruisutaja Saskia Alusalu ja kergejõustiklane Kätlin Piirimäe.
Võistluse päevajuht on Arlet Palmiste.

Kuna Järvamaa Kutsehariduskeskus on paljuski seotud maaeluga ja eelneval päeval toimub vabariiklik noortaluniku võistlus, siis võistlusalad, mida tuleb läbida on Husqvarna vigursõit raideriga, Makita drelliga kruvikeeramine, DeLavali lüpsimasina hooldus, Eesti Piimandusmuuseumi või valmistamine ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse kartuli noppimine.

Sündmust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja võistlus algab kell 11.30. Kõik on oodatud kaasa elama!


 

Last changed: 22.05.2017 at 11:04

Back to Overview