Uudised

Catering-teeninduse korraldamise täienduskoolituselt jäi kõlama mõte - toiduga võrdselt oluline on professionaalne, sõbralik ja oskuslik teenindus

Posted by Gärt Oselin on 25.05.2018

Uudised >>

Järvamaa Kutsehariduskeskuses toimus juba neljandat korda catering-teeninduse korraldamise koolitus, mis lõppes traditsiooniliselt piduliku vastuvõtuga Särevere mõisas. 

 
Koolituse jooksul saadi teada, kuidas algusest lõpuni planeerida catering-teenindust. 
Õppijatel oli esiti arusaam, et catering on suuresti toidu valmistamine ja serveerimine, aga asjasse süvenenult saadi aru, et tegelikult on catering-teenindus väga laiapõhjaline. Alustades sündmuse planeerimisest, kalkulatsiooni ja menüü koostamisest, lisaks veel vahepealsed tööd lilleseadete, lauakatmise ja roogade valmistamisega, lõpetades toitude transpordiga sihtkohta ning korrastus-ja järeltöödega. Lisaks toidule ja joogile on väga oluline kogu ettevalmistus, teenindus, serveerimine ning tuhat muud pisiasja, sest need määravad meeleolu ja sündmuse õnnestumise.
 
Catering-teeninduse koolitus on kõigil neljal korral eristunud sellega, et iga kursus lõpeb kas mõne konkreetse tellimuse täitmisega või õppijatele korraldatud lõpupeoga koos kutsutud külalistega. Koolitusel kasutatakse ära kahe õppekoha võimalusi. Paide õppekoha köögis valmistatakse toidud ja seatakse valmis transpordiks Särevere mõisa, kus toimub ruumide ettevalmistus peoks. Peoruumi lilleseaded valmivad Türi lillepoe floristi Ege Zukovi juhendamisel.
 
Tänavuse kevadise koolituse lõpupeo toiduvalik oli väga rikkalik – erinevad suupisted alates viina ja meega marineeritud forellist lõpetades nõgesevahuga paastupätsidega. Magusroogadest olid esindatud makroonid, astelpaljukook, karamelliseeritud banaanid ja pistaatsiajäätis.
 
Õpetajad Marike Reedla ja Marika Kasvand andsid õppijatele kaasa sõnumi: „Olge julged katsetama ja saama läbi kogemuse oskusi juurde.“ Ka õppijatelt tuli viimasel päeval tagasisidena just see mõte: "Arvasin, et catering-teenuse pakkumine on keeruline, aga koolituselt saaduga on nüüd julgust ja tahtmist rohkem.“ Juhendajaid inspireerib koolituste juures see, et täiskasvanud õppijatelt on alati midagi õppida, sest jagatakse kogemusi ja pakutakse uusi ideid.
 
Tule sinagi õppima, kuidas suurepärase söögi, professionaalse teeninduse ning efektse teostuse abil lisada peole rohkelt lisaväärtust.
 
Gärt ja Heleri täienduskoolitusest
 
 
 

Last changed: 25.05.2018 at 09:02

Back to Overview