Uudised

8. detsembril lõppes Viljandi Kutseõppekeskuse Tehnomajas ehituserialade õppurite kutsemeistrivõistlus Jõulukellu 2016

Posted by Valev Väljaots on 09.12.2016

Uudised >>

Võistlusülesanne lähtus äsja Göteborgis toimunud EuroSkills'i võistlustööst – eesmärgiks oli kümne tunniga laduda gooti avadega seinafragment ning vuukida seina fassaadiosa.

„Tänavune võistlusülesanne oli minu nelja kohtunikuks olemise aasta kõige keerukam, sest oli vaja teha väga palju telliskivilõikeid. Ilmselt seetõttu ei saanud ka ükski võistlustöö valmis," kommenteeris võistlust kohtunik ja Anmeri OÜ esindaja Priit Alas.
„Küll aga on võistlejate töö kvaliteet ja töösse suhtumine võrreldes eelmiste aastatega märkimisväärselt tõusnud. Noored peaksid kindlasti arendama kiirust ja hindama oma liigutuste optimaalsust," lisas Alas.

„Võitja puhul tõusis esile töö kvaliteet – kivide korrektsed väljalõiked, täpne mõõt ja töö puhtus. Lisaks järgis ta kõiki tööohutusnõudeid," sõnas kohtunik ja Wienerberger AS esindaja Tõnu Pari.

Kutsemeistrivõistlustel osalemine on nii Alase kui ka Pari arvates iga noore meistri jaoks võrratu kogemus ja tööandjate silmis pluss. „Ma leian, et võistlustel osalejaid võiks tunnustada sedavõrd, et kaasõpilastelgi tekiks tahe ja õhin tulevikus enda oskused ja teadmised kutsemeistrivõistlustel proovile panna," märkis Pari.

Võistluse kuus paremat õpilast, kes saavad võimaluse võistelda kutsemeistrivõistlusel Noor Meister 4.-5. mail 2017, on järgmised:
1) Jaanus Mitt, Tartu Kutsehariduskeskus
2) Leho Neemsalu, Rakvere Ametikool
3) Vladislav Kuzmin, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Narva õppekoht)
4) Märt Moorbach, Haapsalu Kutsehariduskeskus
5) Taavi Tuimann, Järvamaa Kutsehariduskeskus
6) Nikita Jurov, Tallinna Ehituskool

Võistluse fotogalerii: http://bit.ly/2hsxgwQ (Fotod: SA Innove)

Müürseppade kutsemeistrivõistlus Jõulukellu toimus tänavu 12. korda ning võistlusest võttis osa kümme kutseõppurit Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest (Sillamäe ja Narva õppekoht), Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Kehtna  Kutsehariduskeskusest, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Järvamaa Kutsehariduskeskusest, Rakvere Ametikoolist, Viljandi Kutseõppekeskusest, Tallinna Ehituskoolist ja Tartu Kutsehariduskeskusest.

Võistluse lisainfo SA Innove kodulehel: http://www.innove.ee/et/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/kalender/2016/myyrsepp-2016.

Müürseppade kutsemeistrivõistluse üks tulihingeline algataja oli kooli kutseõpetaja Jüri Sammul. Aastast 2008 kannab võistlus tema nime.

Võistlust korraldasid SA Innove ja Viljandi Kutseõppekeskus ning võistluse läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Wienerberger AS ning Saint-Gobain Ehitustooted AS – Weber.

SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös. SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Teate edastas:
Maarja Vaikmaa
Kommunikatsioonispetsialist
SA Innove
tel: 735 0762 / 5664 8171Last changed: 12.12.2016 at 08:35

Back to Overview