Uudised

3.oktoobril algab projekt "Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilaste meediapädevuse arendamine"

Posted by Valev Väljaots on 26.09.2017

Uudised >>

Projekti rahastab Haridus-ja teadusministeerium ja toetab Integratsiooni Sihtasutus

Projekti täpsem info on kooli kodulehel SIIN

Projekti üldisemaks eesmärgiks on anda õpilastele teadmisi ja oskusi tulla toime meediamaastikul ning olla ise nii oma tuleviku kui ühiskonna kujundaja.

Sellel teel aitavad noori erinevad oskused mida õpitakse kutsehariduses kuid sama olulised on teadmised toimetulekuks meediamaastikul.

Nii isiklikus elus kui ka tulevases ametis annavad eelise paremad oskused uudiste ja artiklite kirjutamisel.
Parem arusaamine sotsiaalmeediast ja enese nö eksponeerimine nõuab teadlikku lähenemist.

Lühivideote tegemine (sh. juutuuberiks olemine) annab praktilisi oskusi kujundada oma isikut (sotsiaal)meedias ning aitab vältida elementaarseid ohte.

Telesarja, mis on sisuliselt lühifilmi üks žanr, produtseerimisega kaasnevad nüansid ning mismoodi mõjutatakse vaatajat toote paigutuse vms. reklaamialaste nõksudega, on tarvilik teadmine igapäevases elus.

Telesaadete produtseerimise, selle korraldamise ja teostamise ning vahetu jälgimine annab ettekujutuse nö.kaadritagusest elust ja olust, mis tavalise televaataja jaoks jääb varjatuks. See aitab noorel paremini tulevikus vahet teha reaalsuse ja mängulisuse vahel.

Projekti teostumisel oskab noor inimene paremini analüüsida erinevat informatsiooni, on võimeline kriitilisemalt tõlgendama erinevaid sõnumeid, teab kuidas paremini toime tulla nii meediamaastikul kui ka igapäevases elus.

Projekti sihtrühmaks on Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilased.

Projekti maksumus on 2843,52 eurot.

Projektijuht
Valev Väljaots
 

Last changed: 03.10.2017 at 10:44

Back to Overview