Uudised

20.mail toimus Türi Lillelaadal "Oskuste Päev" ning "VIP viievõistlus"

Posted by Vadim Albrant on 22.05.2017

Uudised >>

Oskuste Aasta 2017 sündmuste raames korraldas Järvamaa Kutsehariduskeskus 20.mail Türi Lillelaadal "Oskuste päeva" ja meeleoluka "VIP viievõistluse".

Oskuste päeval toimusid 10-minuti töötoad, kus põnevaid tegevusi jätkus nii lastele kui ka täiskasvanutele, sest külastajad said proovida erinevaid töövõtteid või said uusi teadmisi mitmetelt erialadelt. Näiteks Eesti Piimandusmuuseum lasi valmistada võid erilisel moel, Carl Robert Jakobsoni talumuuseum pakkus "lamba" meisterdamist, Eesti Noortalunike MTÜ aitas täiendada teadmisi Eestis kasvatavatest veisetõugudest. Järvamaa Kutsehariduskeskus pakkus aga lauakatmise ja kaunistamise nippe, plaadilõikamise, koristuse ja arvutite puhastusvõtteid ning muidki oskusi ja teadmisi. Ja loomulikult pakuti eraldi tegevust ka lastele. Meie head koostööpartnerid Husqvarna, DeLaval ja Makita olid väljas oma seadmetega ning ka neil oli anda kasulikke juhiseid erinevate oskuste osas.

VIP viievõistlusel võtsid oma vahel mõõtu mitmed tuntud inimesed või valmistamises, kartuli noppimises, kruvikeeramises, raideri vigursõidus ja lüpsimasina hoolduses.

Kaasa lõid näitleja Kait Kall, muusikud Uku Suviste ja Artjom Savitski, ajakirjanikud Taavi Libe ja Laura Kõrvits, Ugala teatri näitlejad Klaudia Tiitsmaa ja Rait Õunapuu ning olümpialootused, kiiruisutaja Saskia Alusalu ja kergejõustiklane Kätlin Piirimäe. Õhtujuhi rollis oli Arlet Palmiste.

VIP viievõistlusel tuli esimesele kohale Uku Suviste, teist ja kolmandat kohta jäid jagama Kait Kall ja Rait Õunapuu ning parim naine oli Kätlin Piirimäe.

Täname kõiki osalejaid, korraldajaid ning meie häid koostööpartnereid.

Sündmust toetas ka Euroopa Sotsiaalfond.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Vadim Albrant

Noortejuht


Last changed: 19.12.2017 at 21:39

Back to Overview