Uudised

20.jaanuaril toimuvad majandus- ja teenindusõppe osakonna koolisisesed kutsevõistlused

Posted by Valev Väljaots on 13.01.2016

Uudised >>

Võistluste juhendi leiab järgnevatelt linkidelt:
Toiduvalmistamine
Lauakatmine
Puhastusteenindaja
Puhastusteenindaja-abiline
Logistika
IKT

Paide õppekohas Tallinna 46 toimuvad võistlused on avatud kõigile pealtvaatajatele ja pöidlahoidjatele vastavalt võistlusala tingimustele ja võimalustele.

Toiduvalmistamises saab näha noorte oskusi planeerida ja valmistada kahele inimesele kahekäiguline pidulik söögikord (pearoog ja magustoit). Seejuures antakse võistlejatele kohustuslik toiduaine, mida peab valmistatavas praes kasutama. Võistlused toimuvad kooli sööklas.

Lauakatmises saab õpilane loosi teel menüü, mille põhjal teeb eelkatte neljale, kasutades lauakatmise põhitehnikaid. Vajaminevad lauakatmise vahendid  valib õpilane ettevalmistuslaualt. Võistlused toimuvad ruumis C-105.

Puhastusteenindajatel on mitu võistlusala: plekieemaldamine tekstiililt, akna pesemine, põranda niiskelt pühkimine. Igal nimetatud alal on üks olulisemaid tegureid töö kiirus. Võistlused toimuvad kooli võimlas.

Puhastusteenindaja-abilisel on kaks võistlusala: põranda kuivpühkimine ja põranda niiskelt pühkimine. Puhastatavate alade suuruseks on 3x6m ja töö sooritamise maksimaalseks ajaks 5 minutit. Võistlused toimuvad kooli võimlas.

Logistikud võtavad mõõtu samuti kahel alal: kaubakasti komplekteerimine laos ja saadetise vastuvõtmine.
Esimesel juhul võistleja võtab etteantud kastid, avab need, kontrollib sisu, paneb teibiga uuesti kinni. Kontrollib kaalu, kaalub iga kasti eraldi, märgib kaalu pakkelehele. Võistleja võtab ühe EUR kaubaaluse, kaalub tühjalt ära, viib aluse käsikahveltõstukit kasutades oma töökohta. Komplekteerib aluse eelpoolkaalutud kaubakastidega, jälgides kaubakäsitlusmärke, kiletab, vormistab pakkelehe ja paigutab selle kauba juurde. Kaalub valmis aluse ja viib käsikahveltõstukit kasutades loovutusalale tehtud töö hindamiseks.
Teisel juhul võistleja võtab kaubaaluselt oma loosinumbriga kasti (saadetise) ja toob selle töölauale ning teostab antud kaubasaadetise vastuvõtu kontrolli koos vajalike toimingutega.

IKT aladel on tegemist meeskondlike võistlustega (võistkonnas neli liiget). Osa võtavad kõikide arvutieriala kursuste õpilased. Võistlusülesanded on meelelahutuslikku laadi ning need toimuvad ruumis B-303/304.
Kutsevõistluste peakorraldaja osakonnajuhataja Laida Reitmanni sõnul selgitatakse igal võistlusalal välja kolm esimest kohta ning kõik nad saavad pärjatud auhindadega. „Koolisisesed võistlused annavad kogemusi ja on esimeseks sammuks teel üleriigilistele Noor meister võistlusteks, mis kahes valdkonnas – puhastusteenindus ja logistika, toimuvad sellel aastal Järvamaa Kutsehariduskeskuses“ lisas ta.

Lisainfo:
Laida Reitmann
514 6884

Last changed: 13.01.2016 at 09:17

Back to Overview