Uudised

14.märtsil toimus Järvamaa Kutsehariduskeskuses mälumängu neljas ehk emakeelepäeva erivoor.

Posted by Vadim Albrant on 15.03.2018

Uudised >>

14.märtsil 2018 toimus Järvamaa Kutsehariduskeskuses kursustevahelise mälumänguturniiri IV.voor. Kuna antud kuupäeval tähistatakse emakeelepäeva, olidki küsimused seotud emakeelepäevaga ning üleüldiselt Eestiga.

Õppegruppidel oli võimalus luua kuni viieliikmelised võistkonnad. Võistlusel osales kokku 12 võistkonda. Paide õppekohas oli LK-17 õppegrupp väljas lausa kahe võistkonnaga.

 

Mälumängu turniiri esikolmik nii Säreveres kui ka Paides oli järgnev:

Säreveres:  

I koht: PM-15

II koht:  PM-17

III koht: AT-17

Paides:   

I koht:  LK-17 (I) ehk esimene võistkond

ll koht:  LK-16

III koht: KO-16

 

Särevere õppekohas viisid mälumängu läbi õpetajad Eve Rõuk ja Eve Sissas ning Paides noortejuht Vadim Albrant ja KO-17 erialalt õpilasesinduse liige Carmen-Brigitta Ott.

JKHK tänab kõiki õppegruppe, kelle võistkonnad mälumängu neljandas ehk emakeelepäeva erivoorus osalesid ning ootab nii neid kui ka uusi võistkondi osalema aprillis toimuvale mälumängu turniiri V.vooru võistlusele. Täpsem info selgub lähiajal. Emakeelepäeva eri mälumängus osalesid järgmised õppegrupid: PM-15, PM-17, AT-17, EV-17, TE-17, IT-17, KM-16, KO-17, KO-16, LK-16, LK-17 (I) ning LK-17 (II).

Täname ka mälumängu läbiviijaid.

Ent samas emakeelepäev ei piirdunud ainult mälumänguga. Õpetaja Eve Rõuk lasi PM-15 õpilastel kirjutada kirjandit, PH-17 rühmal lahendada vanasõnu kantseliidi keeles ning tutvustas lisaks Eesti Keele Instituut portaalis (http://portaal.eki.ee/uuedsonad.html) pakutud eesti uudissõnu.

Täname ka õpilasi, kes emakeelepäeva puhul plakateid valmistasid. LK-17 õpilane Greete-Liis Artla maalis plakati valmis Paide õppekohas ning EV-17 õpilane Johanna Karmen Kroon valmistas Särevere õppekoha plakati.

Pildigaleriid saab vaadata SIIT.

Vadim Albrant

Noortejuht

 

 

Õpilased emakeelepäeva eri mälumängul Paide õppekohas.

 

Õpilase Greete-Liis Artla emakeelepäeva maaling

 

Õpilase Johanna Karmen Krooni emakeelepäeva plakat

Last changed: 15.03.2018 at 15:43

Back to Overview