Uudised

14.juunil toimus Väätsa Agro farmikompleksis lõpuaktus, kus kutsetunnistuse sai 14 esimest lüpsjat

Posted by Sigrid Naelapea on 16.06.2016

Uudised >>

Järvamaa kutsehariduskeskuse direktor Rein Oselin sõnas, et neli-viis aastat tagasi koos põllumajandusministeeriumiga alustatud inimeste koolitus nende töökohal jõudis esimese lennuni. «See on aja märk, et kool ei tegutse enam koolis, vaid seal, kus teda vaja on,» sõnas ta.

Kutsehariduskeskuse asedirektor õppe- ja kasvatusalal Riina Muuga lisas, et uhke tunne on anda kätte kutsetunnistusi lüpsjatele, keda lõpetas täpselt nii palju, kui neid õppetööd ka alustas. «Sellist asja, et sada protsenti alustanutest jõuab lõputunnistuseni, väga tihti meil ei juhtu. Nii parandasid praegused lõpetajad tugevasti ka kooli statistikat,» ütles ta.

22 aastat Väätsa Agros töötanud Heike Laurimaa meelest jõudis ta elu teise loomakasvatuse tunnistuseni just seetõttu, et õppetöö käis farmis. «Kuhugi koolitusele sõitmine poleks tulnud kõne allagi, kuid uued teadmised kuluvad alati marjaks ära,» lausus ta.

Väätsa Agro tegevjuht Lenno Link sõnas, et farmikompleksi seminariruumi plaanides ei osatud veel mõeldagi, et mõni kool hakkab siin lausa õppetööd korraldama. «Meie oleme ka edaspidi valmis oma ettevõtte töötajaid kohapeal koolitama, sest ilma tarkade töötajateta pole edukat ettevõtet,» teatas ta.
(JT), Silvi Lukjanov

Fotod lõpuaktusest siin.

Last changed: 28.06.2016 at 11:38

Back to Overview