Uudised

13.märtsil toimus Järva maakonna koolinoortele huvitav seiklusmäng KEAT ÖÖ

Posted by Sigrid Naelapea on 17.03.2014

Uudised >>

Meie koolist osales 5-liikmeline esindus: Kati Kiipsaar, Kaili Vares, Eliisa Margareth Raasik, Rauno Schiff ja Marek Lind.


Sellest, millega tegu oli, jutustab Kati:
"Vallavalitsus - ülesandeks oli pildiülesanne. Anti leht 8 pildiga kätte ja pidi lähima 150 m raadiusest pildil olevad asjad ülesse leidma ja samal kujul ülesse pildistama nagu ette antud lehel oli.
Pääste1- Jääauku kukkunud inimese päästmine. Pidi tegutsema kiirelt ja läbi mõeldult, et kuidas inimene sealt kätte saada. Läks aega, mis ta läks aga kätte me ta saime. Saime ka kõvasti õpetussõnu, mida me oleks pidanud kohe tegema, mida tegime õigesti ja mida peaksime veel arendama.
Politsei1- paintball'i täpsusrada. Rada koosnes 5 märklauast, mis olid paigutatud eri kaugustele. Ainsaks valgusallikaks küllaldaselt pilkases pimeduses olid politsei vilkuvad vilkurid.
Pääste2- Teemaks oli siin siis pimedast ruumist asjade leidmine käsikaudu. Pimedas just sellepärast, et imiteerida suitsust ruumi ja seda efekti, mis tingimustes tegelikult tuletõrjujad tööd peavad tegema - tihtipeale just käsikaudu. Tiimi kapten kirjutas paberi peale asjad mille suutsid teised liikmed käsikaudu tuvastada. Ruumis oli 31 eset, suutsime tuvastada üle poole nendest.
Politsei2- kuldvillak, kus teemadeks olid keelatud või lubatud, masinad, ajalugu, liiklusmärgid ning Euroopa. Tiimist valisime jälle kapteni, kelle ütluse peale vastus lukku pandi, teised liikmed võisid ka vastuse variante soovitada, kuid ainult kapteni sõna luges.
Kaitseliit - takistusrada "miinidega". Kaasas oli kannatanu kanderaamiga, keda ei tohtinud maha pillata. 4-kesi tassiti kanderaami ja üks ees näitas valgust. Rada sai läbitud puhtalt, ühegi miini otsa komistamata.
Esmaabi - tuli anda kannatanule esmaabi. Kannatanul oli vibunool läbi käe lastud. Kiire ja korralik tegutsemine päästis. Hiljem jagati õpetussõnu jälle, mida valesti tehti, mida oleks teisiti pidanud tegema, mida ei tohtinud teha.
Noortekeskus - ülesandeks ämbritest püramiid. Püramiidi ehitamiseks tuli kasutada kummi, mille külge oli kinnitatud 4 aasaga nööri. Nöörist tõmmates sai kummi piisavalt laiali venitatud, et see siis ämbri ümber kinnitada. Raske oli ja tuli ka äpardusi ette, kuid saime hakkama. Mahtusime aja sisse täpselt ära.
Test - liikusime alla linna stardipunkti tagasi, et ära teha test. Testis oli palju küsimusi pääste kohta. Tuleohutus, kiirabi jne.
Varjupaik - teel varjupaika eksisime ära, aeg surus peale. Lõpuks saime ikka kohale. Kohapeal pidime vastama küsimustele, mis mingitmoodi varjupaiga ajaloo või varjupaigas asuvate esemete ajaloo kohta. Jooksime kiirel sammul ühest varjupaiga otsast teise, et saada võimalikult paljudele küsimustele vastus. Kui varjupaigas lõpetasime oli ajaga juba tõsiselt kitsas ja järgmisesse punti jõudmiseks pidime lausa jooksma.
Pääste3 - tuletõrje situatsiooni jäljendamine. Pidime aja peale panema selga kogu tuletõrje riietuse, vooliku autoga ühendama ja lahti kerima, siis vooliku lahti ühendama ja uuesti kokku kerima. Ajaks saime 2 minutit ja natuke peale.
LRK - ohutu rehvivahetus. Parempoolsel teeserval tuli vahetada ära parempoolne tagumine rehv. Kõik sujus libedalt välja arvatud rehvi poltide lahti keeramine, sest eelmine tiim kes seda tegema pidi hoolitses selle eest, et järgmistel raske oleks. Aega läks oodatust kauem aga rehv sai vahetatud.
Selline oli ÖÖ Järva-Jaanis."
Kati Kiipsaar
 

Last changed: 17.03.2014 at 10:38

Back to Overview