Uudised

"Vali Vabadus!" tuur käis külas Särevere õppekohas.

Posted by Sigrid Naelapea on 14.10.2015

Uudised >>

 „Vali Vabadus!“ on peamiselt keskkoolides toimuv noorteürituste sari, seekord aga saime kutsehariduskoolina sellest osa ka meie. Selle tuuri eesmärgiks on innustada noori mõtlema ja tegema oma elus positiivseid valikuid. Ome ettevõtmist tutvustavad nad selliselt: "Atraktiivse bändi, põnevate loengute ja pärast koolitunde toimuvate noorteõhtute abil julgustame noori massi järgimise asemel ise oma elus olulisi otsuseid tegema ja nende eest vastustust võtma.Olla füüsiliselt vaba ja sõltumatu on oluline, kuid veelgi tähtsam on olla vaba mõtleja – mõista erinevaid valikuvõimalusi ja valikute tegelikke tagajärgi."

Meie inglise keele tundi külastas neiu Šotimaalt, kes tutvustas oma kodumaad ja kultuuri ning pani isegi kohalikku rahvatantsu tantsima. Teda assisteeris noormees Inglismaalt, kes pea kuus aastat Eestis elab ja päris hästi ka eesti keelt räägib, ning eestlannast neiu, kes oli abiks tõlkimisega. Majandusettevõtlus tundi aitasid meie külalised põnevust tuua aga inimkaubanduse teemadel arutlema innustades.Nad tõid huvitavaid elulisi näiteid  ja julgustasid välismaiste tööpakkujate taustasid hoolega uurima. 
Lõunapausidel tutvustas sööklas oma muusikat poprokkbänd Escape Route Šotimaalt, ning kutsus ka õhtusest kontserdist osa saama. Need noored ja õpetajad, kellel avanes võimalus loengutes osaleda, olid väga rahul. Köögipersonal rõõmustas aga täiesti teistsuguse tööpäeva üle vaatamata sellele, et osaliselt  sai muusika saatel suhelda vaid käemärkide abil.
Suur tänu tuuri seltskonnale meeldejääva päeva eest ning õpetajatele, kes oma tunde loenguteks loovutasid.

Väike pildivalik päevatoimetustest siin.

Last changed: 14.10.2015 at 13:49

Back to Overview